Географія

ПОДОРОЖ КАНЕВОМ


Нещодавно вчителі географії Лисянського району провели семінар на тему: "Краєзнавча робота на уроках географії і в позаурочний час". Метою семінару було розвивати інноваційно-творчий пошук учителя, як підґрунтя успішності школярів. Семінар був покликаний показати не тільки одну із форм роботи на уроках — екскурсію, а й запропонувати нові форми освітньо-виховної діяльності, які сприятимуть створенню цікавих уроків, присвячених 60-річчю утворення Черкаської області та 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка. Ось чому поїздка до Канева була одним із корисних методів підвищення педагогічної майстерності.

Для мільйонів людей усього світу місто Канів поєдналося назавжди з ім'ям великого сина українського народу, місцем вічного спочинку — Чернечою горою. Поїздка внесла особливий колорит у серця педагогів, яких приємно вразив оновлений зовнішній вигляд Шевченківського національного заповідника. Пройтися алеями, піднятись 365 сходинками до великої святині українського народу, до Пророка української нації — це велика честь, мрія кожного українця. Уклонившись пам'яті Кобзаря та поклавши живі квіти біля місця поховання Т. Г. Шевченка, вчителі ознайомилися з експозиціями музею. Відвідали також Тарасову світлицю, пам'ятку культури і святиню українського народу. Всі емоційно відгукнулися по¬чуттями на миттєво оточуючий кожного відвідувача духмяний простір першого народного музею Кобзаря.

Було цікаво спостерігати красу Дніпра та поринути в історію життя генія, відкриваючи для себе дивосвіт української культури, одним із визначних творців якої був і залишається Тарас Григорович Шевченко. Назажди запам'ятається кожному учаснику семінару Тарасова гора — мальовниче місце з безліччю сходинок, величезними віковими деревами, чистим повітрям і чудовими заспокійливими краєвидами. Захоплюючою була також екскурсія до музею природи Канівського заповідника ННЦ "Інституту біології" КНУ імені Т. Г. Шевченка. Цей культурно-просвітницький заклад містить цікаву та змістовну інформацію про рослинний і тваринний світ заповідника та регіону. Географи з надзвичайною цікавістю слухали розповідь в зоологічному, палеонтологічному і ботанічному відділах музею про давнє минуле нашого краю, переглянули різноманітні колекції сучасної флори і фауни.

Всі учасники семінару висловили сподівання, щоб такі поїздки - екскурсії відбувалися частіше, бо професійна підготовка й розвиток вчителя не закінчується у стінах педагогічного навчального закладу чи в стінах школи, а продовжується протягом усієї діяльності вчителя. Чудові враження й набуті знання від такого семінару є прекрасною нагодою усім вчителям працювати творчо, розвиваючи свою самоосвіту.

Світлана МАЛОВІЧКО,
вчитель географії
Почапинського НВК.
Газета «Понад Тікичем»
№54 від 16 листопада.











Форма входу
Пошук
Друзі сайту